مرکز پخش و فروش انواع سافت استارتر اروپایی!

الکتروبازار، مرکز خرید سافت استارتر های اروپایی در ایران میباشد و با سابقه طولانی و تخصصی دراین زمینه به عنوان نماینده یا عامل فروش برندهای ذیل فعالیت دارد.

همکار و مشتری گرامی بهترین قیمت را تضمین میکنیم!

مزایای یک سافت استارتر

10 سئوال مهم در خصوص سافت استارتر ها و پاسخ به آنها

1- مزایای استفاده از یک سافت استارتر چیست ؟

راه اندازی و توقف نرم الکتروموتور، کاهش جریان راه اندازی  و افت ولتاژهای لحظه ای در شبکه برق، انجام حفاظت الکتروموتور و عدم نیاز به برخی از حفاظت های چون اضافه بار و یا اتصال کوتاه در الکتروموتور، کاهش استهلاک الکتروموتور و ادوات مکانیکی متصله، امکان ایجاد ترمز DC با یک سافت استارتر دیجیتال، حذف پدیده کویتاسیون و ضربه قوچ در پمپ ها، امکان مانیتور کردن بسیار از پارامترهای الکتریکی موتور در حین کار، کاهش خرید هزینه های تجهیزات الکتریکال ورودی مثل ژنراتور، ترانسفومر، کابل و غیره …

2- برای انتخاب یک سافت استارتر به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

توان و جریان الکتروموتور، نوع کاربری (مثال: پمپ، فن، نوار نقاله، کمپرسور، آسیاب، سنگ شکن، همزن و ….)، حداکثر تعداد استارتر الکتروموتور در دقیقه، شرایط محیطی

3- کنتاکتور بای پس چیست ؟

کنتاکتور بای پس (ByPass)، به کنتاکتوری گفته میشود که به طور موازی با مدار قدرت سافت استارتر قرار می گیرد تا بعد از  راه اندازی کامل، الکتروموتور ازطریق آن مستقیما”  به شبکه برق ورودی وصل شود و بدین طریق سافت استارتر بعد از راه اندازی از مدار خارج میشود. این کار باعث میشود تا استهلاک دستگاه به شدت کاهش پیدا کند.

4- فرق کنتاکتور بای پس داخلی با کنتاکتور بای پس خارجی چیست ؟

کنتاکتورهای بای پس به دو صورت داخلی و خارجی میتوانند  باشند که در نوع داخلی خود سازنده این کنتاکتور را در داخل سافت استارتر قرار میدهد اما به منظور بای پس خارجی میتوان یک کنتاکتور به صورت جداگانه در تابلو سافت استارتر در نظر گرفت تا بعد از راه اندازی موتور، مدار قدرت سافت استارتر توسط این کنتاکتور بای پس شود.

5- فرق سافت استارتر دیجیتال وآنالوگ چیست ؟

تنظیمات راه اندازی در سافت استارتر های آنالوگ از طریق برخی پتانسیومترها یا دیپ سوئیچ ها که روی دستگاه هستند انجام میشود اما در سافت استارتر های دیجیتال تنظیمات دستگاه از طریق یک کیپد با نمایشگر انجام میشود.

همچنین در سافت استارترهای دیجیتال امکان برقراری ارتباط دستگاه با شبکه های صنعتی در کارخانجات فراهم میباشد درصورتی که این امکان در نوع آنالوگ وجود ندارد.

6- آیا سافت استارتر و راه انداز نرم باهم فرق دارند ؟

خیر، راه انداز نرم همان سافت استارتر است.

7- راه اندازی الکتروموتور به صورت ستاره مثلث مقرون به صرفه تر است یا با سافت استارتر ؟

با دید کوتاه مدت راه اندازی به صورت ستاره مثلث هزینه کمتری دارد اما به دلیل محاسن فراوان سافت استارت ها در بلند مدت استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه تر میباشد مضاف بر اینکه در بسیاری از موارد میتوان با انتخاب سافت استارترهای آنالوگ با اختلاف قیمت کمی نسبت به حالت ستاره مثلث از مزایای فراوان استفاده از سافت استارتر ها بهرمند شد.

8- برای را ه اندازی نرم الکتروموتور سافت استارتر پیشنهاد میشود یا اینورتر ؟

به طور کلی میتوان گفت به دلیل قیمت بسیار پایین سافت استارتر نسبت به اینورتر، استفاده از آن برای راه اندازی نرم بسیار متداول میباشد  اما در کاربری ها و یا موارد خاص مثلا اگر نیاز باشد جریان راه اندازی بسیار محدودتر (حتی کمتر از جریان نامی موتور) شود و یا اینکه علی رغم نیاز به راه اندازی نرم نیاز به کنترل سرعت در حین کار الکتروموتور باشد آنگاه از یک اینورتر استفاده میشود.

9- تفاوت قیت سافت استارتر با اینورتر چقدر است ؟

قیمت سافت استارتر ارزان تر از اینورتر است و بسته به رنج توانی قیمت اینورتر بین 2.5 تا 7 برابر قیمت یک سافت استارتر باشد.

10- آیا برای راه اندازی موتور تک فاز استفاده از سافت استارتر متداول است ؟

خیر، استفاده از سافت استارترها بیشتر برای الکتروموتورهای سه فاز آسنکرون متداول میباشد و ما برای الکتروموتورهای تک فاز سافت استارتر پیشنهاد نمیدهیم.

تخفیف ویژه برای اولین خرید سافت استارتر ازفروشگاه اینترنتی الکتروبازار

 

ما در فروشگاه اینترنتی الکتروبازار مفتخریم به مناسبت اولین خرید شما از فروشگاه اینترنتی الکتروبازار تا مبلغ 500 هزار تومان تخفیف به عنوان هدیه در نظر بگیریم. جهت استفاده از مشاوره رایگان به منظور انتخاب، خرید و قیمت سافت استارتر مورد نیاز، از طریق شماره های 46012980-021 و 09011313705 و یا ورود به صفحه “تماس با ما” از طریق دکمه ذیل با کارشناسان فروش و فنی ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس جهت اطلاع از تخفیف و خرید